0
Doporučené Recenze

Recenze dětské knížky Šance pro Stelu

Právě jsem dočetla novinku mezi dětskými knížkami s názvem Šance pro Stelu od McCall Hoyleové. Musím uznat, že mě zaujala!

Anotace nakladatelství

Každý pes si zaslouží druhou šanci.

Už od štěněcího věku Stelu cvičili k tomu, aby svým geniálním bíglím nosem nacházela nebezpečné chemikálie a spolu se svou psovodkou pomáhala zajišťovat lidem bezpečí. Při jedné rutinní bezpečnostní prohlídce si však Stela nevšimne pachu výbušniny. Dojde k děsivé a hlučné explozi, která Stelu poznamená tak, že se už nemůže vrátit do práce. Tím její kariéra služebního psa skončí.

Když se jí ujme dívka jménem Emilia, fenka ví, že je to její poslední šance, aby ukázala své schopnosti. Jednou Stela ucítí z Emiliina těla zvláštní pach, který zesílí těsně předtím, než se dívenky zmocní epileptický záchvat. Stelin nos si uvědomí souvislost. Jenže jak má příště varovat svou novou rodinu, aniž by v ní vzbudila dojem, že má jen další záchvat paniky? Chce všechny přesvědčit, že může znovu pracovat jako signální pes, který umí upozornit na skryté nebezpečí. Dokáže to?

Můj názor

Šance pro Stelu je příjemně tenká knížka, vhodná pro děti od 9 let. Myslím, že to zhruba odpovídá. Příběh je vyprávěný originálně, totiž z pohledu fenky bígla Stely, která trpí posttraumatickým stresem. Jako pes vnímá okolní svět především prostřednictvím pachů a dalších vjemů. Nerozumí lidské řeči, ale chápe tón hlasu. Díky tomu se snaží i přes svůj handicap fungovat s lidmi kolem sebe. Osud Stelu spojí s Isabelou a především Isabelinou dcerou Emilií, která trpělivostí a laskavostí postupně získává Stelinu důvěru. Že je Stela speciální pes se ukáže v průběhu příběhu, kterému podle mého nechybí téměř nic! Pravda, není zrovna moc humorný, ale za to v něm nechybí akce, hlubší myšlenka, zajímavě se vyvíjející příběh a postupně odhalování toho, co se Stele stalo a co se právě děje malé Emilii. Já osobně jsem byla s knížkou a jejím příběhem dojatá a zaujatá od první do poslední stránky. Věřím, že má dcera, která je po mě v pořadí, si knihu oblíbí tak, jako já.

O knize Šance pro Stelu

Knihu Šance pro Stelu napsala McCall Hoyleová. Knížka má měkké desky s krásnou barevnou ilustrací od Kevina Keele a 184 stran rozdělených do 21 kapitol. Knihu též provází několik milých černobílých ilustrací a je vhodná pro čtenáře a čtenářky od 9 let. Šanci pro Stelu vydalo nakladatelství Grada pod značkou Bambook a já jim tímto za výtisk moc děkuji.

Také by se vám mohlo líbit...

1 komentář

  • Odpovědět
    Alena Šestáková
    3.7.2023 at 10:01

    Věřím, že tahle knížka děti určitě zaujme.

Přidat komentář

Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

Přihlášení bylo úspěšné.

Sdílet na Pinterestu