0
Doporučené Recenze

Jaká je knížka Proč a jak meditovat

Ahoj přátelé,

mám tu novou knížku, dalo by se říct také příručku, s názvem Proč a jak meditovat. Pojďte se na ni se mnou podívat.

Anotace

Prožívat negativní emoce je přirozené, ale v současném světě jsme tak zahlceni chaosem a stresem, že nám tyto emoce mohou snadno začít přerůstat přes hlavu a působit destruktivně. Ztrácíme kvůli nim vyrovnanost, brání nám setrvávat v přítomnosti, zdravě si uvědomovat svou mysl, pocity, tělo i jeden druhého. Chaosu a nepříjemným situacím se můžeme vyhýbat jen do určité míry, můžeme však pracovat na tom, jak k nim přistupujeme. At již máte s meditacemi zkušenosti, nebo je pro vás tato praxe nová, či jste k ní dokonce skeptičtí, je na čase vydat se na cestu k pochopení a přijetí meditace zcela novým způsobem. Uznávaný psycholog Daniel Goleman a renomovaný tibetský učitel meditace Tsoknyi Rinpočhe propojují východní tradice se západní vědou a přinášejí čtenářům své zkušenosti i vědecké poznatky, díky nimž můžete revolučním způsobem proměnit své duševní, emoční i fyzické zdraví a vztahy se sebou i s ostatními. Tento průvodce nabízí dobře přístupné a poučné rady vycházející z tibetských tradic a průlomových neurovědeckých výzkumů, které vám otevřou oči, pomohou vám osvobodit se od negativních vzorců myšlení i chování a radikálně promění celou vaši bytost. Tento praktický průvodce meditací je pohlazením po duši a nabízí potřebný protilék na stresující podněty, které nás zahlcují.

Můj názor

Knížka Proč a jak meditovat bude vyžadovat vaši plnou pozornost, proto je vhodné ji číst, když na ni máte klid a dost energie. To byl pro mě trochu problém, a proto jsem se k jednotlivým pasážím musela i vracet. Meditační cviky jsou dobře rozpoznatelné, na stránkách jsou totiž sepsané na světle šedém podkladu, takže pokud zrovna chcete cvičit praktickou část, nemusíte ji v knížce dlouze hledat. Ale doporučuji si najít i čas na to povídání okolo, kde najdete zajímavé myšlenky a postřehy Daniela Golemana a Tsoknyiho Rinpočhe (doufám, že to píši dobře). Jak jsem ale zmínila, počítejte s tím, že na to budete potřebovat dost pozornosti.

Celkově se mi knížka celkem líbila. Rozhodně je zajímavá a dá člověku nástroje, se kterými může zkusit pracovat, aby si vyzkoušel různá meditační cvičení.

O knize Proč a jak meditovat

Knížku Proč a jak meditovat napsal Daniel Goleman a Tsoknyi Rinpočhe, přeložila Ivana Sýkorová, obálku zpracoval Vojtěch Wagner. Počet stran je 192 a vydalo nakladatelství Grada, kterým tímto za výtisk velice děkuji.

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

    Přidat komentář

    Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

    Přihlášení bylo úspěšné.

    Sdílet na Pinterestu