0
Ostatní Recenze

Dvě perly zahraničního černobílého filmu, co mají v hlavní roli krásnou herečku

Mám ráda řadu starých černobílých filmů. Mám tu pro vás dva, které opravdu stojí za zhlédnutí. A ne proto, že by to byla “klasika”, ale protože jsou to skvělé filmy. Užijete si je zvláště, když máte rádi milé romantické komedie.

Někdo to rád horké

V hlavní roli najdeme božskou Marilyn Monroe, která se stala ikonou. Dále v hlavních rolích, tentokrát mužských, najdete Tonyho Curtise a Jacka Lemmona. Hlavním záporákem je tu George Raft.

Popis ze stránek CSFD.cz :  Slavná kombinace hudební komedie, parodie na gangsterské filmy a bláznivé crazy komedie, se odehrává v roce 1929 a jejími hrdiny jsou Joe a Jerry, dva muzikanti, kteří se na útěku před bandou gangsterů převléknou za ženy a “ukryjí” se v dívčím orchestru Sladké Zuzi odjíždějícím na turné na Floridu. Seznámí se zpěvačkou Pusinkou Kovalczykovou, do níž se Joe zamiluje, ale sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefinu se zajímá mladičký hotelový poslíček Bellhop, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Felding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn, omylů a vtipných dialogů s břitkými narážkami, často řádně dvojsmyslnými. 

Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle neodolatelných výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroeové vás v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka.(oficiální text distributora)

Můj dojem: Někdo to rád horké patří mezi mé nejoblíbenější černobílé filmy. Film má velmi dobrý příběh, má rychlý spád, pořád se něco děje. Celou dobu se bavíte. Marilyn je okouzlující. Hlavní mužští hrdinové jsou skvělý herci, už jen z jejich mimického herectví půjdete do kolen. Příběh je popsaný výše, ale ve zkratce najdete ve filmu lásku, napětí, gangstery, vtip a převlékání mužů za ženy (aby se dostali  ve společnosti ženské hudební kapely na Floridu, pryč z dosahu nebezpečného padoucha).

 

Prázdniny v Římě

V hlavní roli najdeme půvabnou Audrey Hepburn, která se, stejně jako Marilyn Monroe, stala ikonou.V hlavní mužské roli pak šarmantního Gregoryho Pecka.

Popis ze stránek CSFD.cz :   Romantická komedie s A. Hepburn a G. Peckem v hlavních rolích. Prázdniny v Římě byly nominovány na 10 Oscarů a Audrey Hepburn získala Oscara za svou roli novodobé princezny, která se vzpřela svým panovnickým povinnostem a díky americkému novináři (G. Peck) poznala Řím jako obyčejná mladá dívka.(oficiální text distributora)

Můj dojem: Křehké Audrey H. role princezny skvěle sedla. Pochopitelně není šťastná, princeznovské povinnosti ji nutí neustále cestovat, dodržovat přesný harmonogram a není žádný prostor pro vlastní zábavu. Jednou, při návštěvě Říma, pod vlivem uklidňujících léků a vlastní zvědavosti, uteče z paláce a vydá se v převleku “za obyčejnou dívku” na prohlídku města. Narazí na mladého novináře, který potřebuje peníze, a když pozná v dívce princeznu, snaží se s ní udělat nenápadně exklusivní interview. Nechce ale, aby princezna věděla, že odhalil její pravou identitu. Aby s ní mohl strávit co nejvíce času, nabídne jí prohlídku Říma. Příběh je vcelku jednoduchý, ale to není na škodu. Film je milý, odpočinkový. Je to jednoznačně můj druhý nejoblíbenější zahraniční černobílý film.

Fotografie použité ze stránek cernalili.blog.cz, g.cz a nikoule.estranky.cz

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

    Přidat komentář

    Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

    Přihlášení bylo úspěšné.

    Sdílet na Pinterestu