0
Návody Ostatní Rodina

Zima – čas dobíjení baterek a návratu ke kořenům

5 tipů, jak v zimě zpomalit, posílit své kořeny a připravit se na jaro

Zimní energie přírody nás zvou, abychom ve svých životech zrcadlili to, co se děje v samotné přírodě. Výrazně zpomalit životní tempo, stáhnout se domů a dobít baterky se opravdu vyplatí. S příchodem jara budete ukotvení, odpočinutí, a tedy připravení na prudký růst všeho nového ve svém životě. Jak ale v dnešním hektickém světě zpomalit a co vlastně doma v zimě dělat? Nechte se inspirovat těmito 5 tipy Feng Shui pro obnovu energie a posílení vlastních kořenů:

 • Vytvořte doma dlouhý zimní večer. Pár hodin před ulehnutím zhasněte velká světla a sviťte jen lampičkami, menšími svítidly či svíčkami. Můžete začít jen v jedné místnosti, například v ložnici nebo v obývacím pokoji. Menší světýlka výrazně zklidní a zjemní celkovou atmosféru místnosti. Když bude váš příbytek více kopírovat skutečnou tmu venku, přirozeně zpomalíte. Zkuste takto zjemnit svůj příbytek pár večerů týdně a uvidíte, jakou proměnu to do vašeho života přinese.
 • Pozorujte oheň v krbu (nebo si ho pusťte v televizi na videu). Vzpomínejte při tom na své předky, kteří po tisíce let hleděli za dlouhých zimních večerů do plamenů. Můžete mlčet nebo si s rodinou povídat o tématech pro vás smysluplných, na která po zbytek roku není většinou čas. Oheň dodává duchovní sílu a jeho pozorování tak oživuje i váš vnitřní plamen.
 • Třiďte nepotřebné věci – staré dokumenty, nepoužívané recepty či fotky připomínající minulost, kterou už si nechcete připomínat. Pokud ještě vlastníte poklady z dob vašeho dětství, jako např. zažloutlé žákovské knížky či diplomy v hodu granátem, vyhraďte si čas a postupně je proberte. Nechte si jen to, co opravdu potřebujete nebo co máte rádi. I pouhých pár vytříděných věcí vnese do vašeho života více energie, nadhledu a lehkosti.
 • Posilte napojení na předky, třeba tím, že vystavíte fotografie svých prarodičů. Pokud nemáte fotky, můžete vystavit cokoli jiného, co vám je symbolizuje. Třeba obrázek místa, kde žili. V zimě jsme nejvíce z celého roku duchovně napojení na své blízké, kteří už nejsou s námi. Rodová moudrost generací, které tady byly před vámi, je velkým zdrojem síly a odvahy. Vaši předci vám chtějí na vaší životní cestě pomoci. Vneste jejich energii do svého příbytku a budete se cítit silnější.
 • Proberte fotky za minulý rok a aktualizujte fotky vystavené v interiéru. Zima je ideální období na to, projít stovky až tisíce fotografií, které jsme za rok pořídili. Smažte nepovedené záběry nebo ty, které nepotřebujete. Naopak opravdu šťastné fotky, ze kterých na vás sálá pozitivní energie, vytiskněte a vystavte doma na místo, kde je dobře uvidíte. Takovéto fotky mají velkou sílu dodat vám energii, dobrou náladu a násobit ve vašem životě to, co na vás vyzařují.

Dopřejte si zklidnění v náručí dlouhých zimních večerů. Tato časová investice se vám ve zbytku roku bohatě vrátí zpět v podobě větší energie, vnitřního klidu a harmonie. Další inspiraci a praktické tipy, jak se napojit na rytmus roku, najdete v knize Blanky Vun Kannon Návrat domů, kterou vydalo nakladatelství Smart Press. Kniha je k dostání na https://www.smartpress.cz/navrat-domu.

Blanka Vun Kannon

kniha Návrat domů

Autorka a ukázka z knihy

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

  Přidat komentář

  Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

  Přihlášení bylo úspěšné.

  Sdílet na Pinterestu