0
Ostatní

Zahradníkův deník: jaro 2024

Konečně je “po mrazících” a můžeme sázet sazenice bylinek, papriky a rajčata ven!

Zahradníkova sezóna je od jara do podzimu. V zimě už toho není tolik třeba, pokud se nechystáte si něco předpěstovat. Na to jsem ještě moc velký amatér a mám pocit, že k tomu nemám doma ani ideální podmínky. Proto je pro mě zima spíš obdobím nákupu semínek a plánování. Zato, když přijde jaro, zbystřím a obcházím zahradnictví jako mlsný kocour. Letos se všichni zbláznili, protože mnohé sazenice byly k sehnání velmi brzy a zahradníci šoupli sazenice paprik nám, zákazníkům, až před oči. No a tak se stalo, že toho lidem dost pomrzlo. Ale to je za námi, teď už by snad teploty pod nulu jen tak hrozit neměly.

Plány pro letošní pěstování (a blogování)

Můj plán je seznámit vás s pěstováním jahod (malá poznámka: je to překvapivě snadné). Letos se pokusím vypěstovat mrkve, saláty, samozřejmě plno bylinek, jarní cibulku a kopr, ředkve a ráda bych zkusila i kadeřávek. A papriky a samozřejmě hrášek! Protože jsem hrášek zasadila spolu s mrkvemi 9.3, už mi krásně rostou, hrášek dokonce kvete. Ráda bych to samozřejmě všechno dokumentovala, protože loni se mi to moc nedařilo. Inu člověk míní….

Zápas se mšicemi, maliník a tak dál

Ta hnusná havěť už mi ožírá sakuru, sakura práce! Budu s tím muset zatočit. Trochu mě děsí, že mé pěstitelské plány se daly do pohybu, ale za chvilku jsou tu prázdniny a to budu pořád někde lítat, tak aby mi to pak všechno neodešlo. Těším se až doroste zelenina, zatím jsou to všechno maličké rostlinky. Odešla mi malina, úplně vyschla, a to mě překvapilo. Prý plevel… Vyžaduje očividně trochu víc péče, tak jsem zajela do zahradnictví a koupila novou, pro mé další další zahradnické pokusy. Teď jsem slyšela teorii, že se zalévání maliníku nemá podceňovat a něco na tom asi bude. Včera jsem zasadila jak novou malinu, tak semínka koriandru, kopru a jarní cibulky. Jsem zvědavá, jak to poroste. A co vy? Už sázíte a pěstujete? A co máte na své zahradě?

Zatím ahoj a šťastné pěstování! ♥

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

    Přidat komentář

    Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

    Přihlášení bylo úspěšné.

    Sdílet na Pinterestu