0
Malování Rodina Výzvy

Výtvarná výzva pro děti – den pátý – mořský svět

pro děti (rodiče laskavě dětem nahlas přečtou) 🙂

Ahoj milé děti!

Včera můj počítač zaplavily nádherné kytičky a jarní louky, skoro jsem mohla cítit, jak nádherně voní. A ty barvičky! Musím vás děti moc pochválit, vaše obrázky mi udělaly opravdu velikou radost. Jste moc šikovní a krásně kreslíte, malujete a tvoříte. Dneska dopoldne obrázky opět zveřejním, abyste se všichni na ně mohli podívat.

Co budeme malovat dneska? Jste zvědaví? Těšíte se? Dobře, jdeme na to! Když jste takhle šikovní, tak určitě zvládnete i mořský svět. Já vám hned povím, co to je.

Mořský svět je svět v moři. Jsou to všechny možné barevné rybky, také delfíni a velryby (víte, že delfíni a velryby nejsou ryby ale savci? Víte, co to slovo znamená?), žraloci (ty zase patří mezi takzvané paryby), medúzy, chobotnice, krabi, mušle, korály a spousta dalších rostlin a zvířat. Je to nádherné a moc zajímavé místo a já bych chtěla vidět, jak byste ho namalovali vy, děti. Budu se na to moc těšit. Páni, toto letí, víte že tohle je už pátý den Výzvy?

Pro rodiče

Milí rodiče,

tak vás tady dnes opět vítám u nové výzvy. Tentokrát si budeme malovat mořský svět.

Ze zkušenosti vím, jak jsou děti podmořským světem fascinované, jak se jim líbí žraloci, delfíni, medúzy nebo chobotnice. Jestli je chcete inspirovat, ukažte jim před malováním obrázky života v moři a povídejte si s nimi o něm. Určitě je to bude moc zajímat.

Jak jsem psala rozsáhle ve starším článku, posílejte mi prosím opět vyfocené nebo naskenované výtvory vašich dětí do dnešního večera (do 21 hodin) na email cirklova.b@gmail.com a do předmětu napište Výtvarná výzva 5. Do textu připište celé jméno dítěte (já uvedu křestní jméno a počáteční písmeno) nebo alespoň křestní jméno a přezdívku, abyste si jeho či její obrázek pak snadno mezi ostatními našli. Do druhého dne, do 12 hodiny zveřejním všechny obrázky, které obdržím. Můžete se pak s dětmi na ně podívat, podívat se co malovali ostatní a nebo to ukázat přátelům a příbuzným na internetu tím, že jim zašlete odkaz. Zítra ráno zase dostanete s dětmi tady na blogu nové zadání a já se moc těším, jak si už dneska vaše děti poradí s mořským světem. Dítěti nechte pro jeho tvorbu volné ruce, poskytněte mu libovolné výtvarné prostředky, které rádo používá (pastelky, fixy, voskovky, vodovky atd.) a nechte jej pracovat. Jestli máte jakékoli další dotazy nebo nápady, rozhodně neváhejte mi napsat. Takže znovu v bodech:

 • nová výzva (téma) je každý den během tohoto týdne zveřejněna v osm hodin ráno (08:00)
 • výběr pomůcek k malování či kreslení (tužka, voskovky, vodovky, pastelky, fixy) nechám zcela na vašich dětech
 • posílejte vždy jeden obrázek za jedno dítě
 • email musí mimo obrázek obsahovat celé jméno dítěte (nebo křestní jméno s přezdívkou, pokud ji má), ideálně i s krátkým popiskem, co na obrázku vidíme
 • obrázky s textem posílejte na cirklova.b@gmail.com do devíti hodin večer dne, kdy bylo dané téma zadané (tedy do 21:00)
 • obrázky budou zveřejněné následující den do poledne (tedy do 12:00)
 • nepotřebuji znát věk ani bydliště dítěte
 • i kdyby byl obrázek podle vás “úplná nic neříkající čmáranice”, stejně ho pošlete

Dnes máme téma

MOŘSKÝ SVĚT

Pomozte dětem připravit papír a pomůcky a nechte je ideálně samostatně nebo jen s minimální pomocí pracovat. Dejte dětem šanci, ať se samy vyjádří, jak chtějí. Moc se těším na výsledné obrázky.

A dnešní bonus? Poznáte tyto ryby? (pro zvětšení na obrázek klikněte), jdou v pořadí a, b, c

 

a) kosatka

b) klaun očkatý

d) delfín

 

Přeji krásný tvořivý den!

P.S. Budu ráda, když budete výzvu i sdílet dál s dalšími rodinami, děti se mohou libovolně přidávat k této výzvě i nyní.

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

  Přidat komentář

  Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

  Přihlášení bylo úspěšné.

  Sdílet na Pinterestu