0
Malování Rodina Výzvy

Výtvarná výzva pro děti – den čtvrtý – jarní kytička

pro děti (rodiče laskavě dětem nahlas přečtou) 🙂

Ahoj milé děti!

Včera jsem se díky vám seznámila s řadou krásných pohádkových postaviček. Navštívili mě mimoni, princezna Elsa, Krteček, Rumcajs, Tlapková patrola, víla Amálka i Maková panenka, ovečka Shaun i Všetečkovi, Locika, Legáček, Sponge Bob, baba Jaga, Krysáci, prasátko Peppa a několik čertíků. No, vždyť se za chviličku s nimi můžete seznámit taky!

Už tu máme čtvrtý den a nové téma. Copak si namalujeme teď? Protože tady máme jaro, tak mě napadlo, že byste mi mohli namalovat krásnou kytičku nebo celou kytici, jak budete chtít. Použijte své oblíbené barvičky. Prima je, že až domalujete tu krásnou kytici nebo kytičku, můžete jí dát mamince a tatínkovi a udělat jim s ní radost. A rodiče budou pak tak hodní a obrázek mi pošlou vyfocený, takže já budu mít radost taky! Všichni budeme mít radost, a to bude prima! Znáte nějaké kytičky, které rostou na jaře?

Pro rodiče

Milí rodiče,

tak vás tady dnes opět vítám u nové výzvy. Tentokrát si budeme malovat kytičku. Chci vám všem poděkovat, je skvělé, že s dětmi (a s touto výzvou) trávíte čas. Věřím, že dětem tak uděláme radost.

Jak jsem psala rozsáhle ve starším článku, posílejte mi prosím opět vyfocené nebo naskenované výtvory vašich dětí do dnešního večera (do 21 hodin) na email cirklova.b@gmail.com a do předmětu napište Výtvarná výzva 4. Do textu připište celé jméno dítěte (já uvedu křestní jméno a počáteční písmeno) nebo alespoň křestní jméno a přezdívku, abyste si jeho či její obrázek pak snadno mezi ostatními našli. Do druhého dne, do 12 hodiny zveřejním všechny obrázky, které obdržím. Můžete se pak s dětmi na ně podívat, podívat se co malovali ostatní a nebo to ukázat přátelům a příbuzným na internetu tím, že jim zašlete odkaz. Zítra ráno zase dostanete s dětmi tady na blogu nové zadání a já se moc těším, jak si už dneska vaše děti poradí s kytičkou. Dítěti nechte pro jeho tvorbu volné ruce, poskytněte mu libovolné výtvarné prostředky, které rádo používá (pastelky, fixy, voskovky, vodovky atd.) a nechte jej pracovat. Jestli máte jakékoli další dotazy nebo nápady, rozhodně neváhejte mi napsat. Takže znovu v bodech:

 • nová výzva (téma) je každý den během tohoto týdne zveřejněna v osm hodin ráno (08:00)
 • výběr pomůcek k malování či kreslení (tužka, voskovky, vodovky, pastelky, fixy) nechám zcela na vašich dětech
 • posílejte vždy jeden obrázek za jedno dítě
 • email musí mimo obrázek obsahovat celé jméno dítěte (nebo křestní jméno s přezdívkou, pokud ji má), ideálně i s krátkým popiskem, co na obrázku vidíme
 • obrázky s textem posílejte na cirklova.b@gmail.com do devíti hodin večer dne, kdy bylo dané téma zadané (tedy do 21:00)
 • obrázky budou zveřejněné následující den do poledne (tedy do 12:00)
 • nepotřebuji znát věk ani bydliště dítěte
 • i kdyby byl obrázek podle vás “úplná nic neříkající čmáranice”, stejně ho pošlete

Dnes máme téma

JARNÍ KYTIČKA

Pomozte dětem připravit papír a pomůcky a nechte je ideálně samostatně nebo jen s minimální pomocí pracovat. Dejte dětem šanci, ať se samy vyjádří, jak chtějí. Moc se těším na výsledné obrázky.

A dnešní bonus? Poznáte tyto jarní kytičky?

 

Odpovědi

a) bledule

b) krokusy

c) ladoňky

d) kopretiny

e) fialky

f) narcisy

 

Přeji krásný tvořivý den!

P.S. Budu ráda, když budete výzvu i sdílet dál s dalšími rodinami, děti se mohou libovolně přidávat k této výzvě i během týdne.

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

  Přidat komentář

  Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

  Přihlášení bylo úspěšné.

  Sdílet na Pinterestu