0
Doporučené Recenze

Recenze knihy Za kamna vlezem

Krásnou sobotu přeji!

Já vím, venku je to takové to pršavé a pršíšerné, ale pro mě je den s deštěm důvodem k radosti! Za prvé – hurá, vláha pro zahradu. Za druhé, perfektní počasí pro horkou čokoládu nebo voňavý čaj a pěknou knížku.

Teď vám ukážu knižní novinku, která nese krásný a výstižný název Za kamna vlezem. A co nás čeká? Budeme se seznamovat s českými tradicemi, babiččinými recepty a pranostikami.

Jdeme na to. Knížka Za kamna vlezem má přibližně čtvercový tvar, pevné desky (to se mi líbí!), a na pozadí vzorek připomínající kachličky na kamnech a krásně čitelný název. Vypadá to moc pěkně, tak to nebudeme zdržovat a prozkoumáme obsah.

Jak vidíte, můžete se těšit na celý rok zajímavostí! Autorka navíc nepíše jen suše informace, jako nějaká encyklopedie, ale přidává také vlastní úvahy. Text se příjemně čte, dozvíte se ledacos nového a musím vyzkoušet ty recepty! Například mě lákají Boží milosti, o kterých jsem už slyšela, ale vlastně je nikdy nevyzkoušela. Také citrónový dort z Provence nebo langoš zní velice dobře.

Pokud vás zajímají české tradice, babiččiny recepty a pranostiky, tato knížka by vám rozhodně neměla ujít. Je moc hezky zpracovaná a dobře se čte.

Za touto knížkou musí být velká spousta práce. Tolik informací! Co všechno musela autorka vyzkoumat, dát dohromady a sepsat, z toho jde jednomu hlava kolem. A navíc sama vytvořila i ilustrace! Klobouk dolů. Jsem ráda, že mohu na stránkách prozkoumat, jaké byly (a někde ještě jsou, dodržuje se toho plno ještě na vesnicích) různé české zvyky a tradice. Texty provází vesele barevné ilustrace. Přemýšlela jsem, co bych napsala, že se mi líbilo nejvíc, ale upřímně se mi líbí kniha celá. Přišlo mi hezké například zastavení nad kytičkou fialek (v ukázce), kde se autorka právě zamýšlí nad tím, že bychom měli šířit kolem sebe radost, i kdyby jen v podobě drobné kytičky fialek natrhaných u cesty.

O knize Za kamna vlezem

Knihu Za kamna vlezem napsala Kamila Skopová, obálku zpracoval Robert Prokopec, ilustrace vytvořila sama autorka. Kniha má 228 stran. Vydalo nakladatelství Grada, kterému tímto za výtisk velice děkuji.

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

    Přidat komentář

    Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

    Přihlášení bylo úspěšné.

    Sdílet na Pinterestu