0
Doporučené Recenze

Půstem k ženskému zdraví (knižní recenze)

Doktorka Mindy Peltz přináší spolu s nakladatelstvím Grada na český trh zajímavou knihu, která se týká půstu, prospěšnému ženskému zdraví. Pojďme se na tuto knížku Půstem k ženskému zdraví spolu podívat.

O půstech toho moc nevím. Vlastně vím jen to, že zní dost nepříjemně. Jak ale nedávno poukázal můj kolega v práci, který půst drží, je to prospěšný proces, který umožní tělu prostor a čas pro regeneraci. Po tom, co se cpeme kdejakým prevítem, to tělo jistě uvítá. Můj nejmenovaný kolega dokonce tvrdí, že lépe se ještě nikdy ve svém těle necítil.

Jenže držet půst by se mělo správně, a na rozdíl od mužů, máme my ženy měsíční cyklus s menstruací a v každé fázi měsíce potřebujeme něco jiného. V knížce se dočtete, co v jaké fázi potřebujeme, jak držet správně půst a co se během půstu v našem těle děje.

Jde o poměrně tlustou knížku plnou informací. Informace jsou podány celkem srozumitelně, i když jsem se občas ztrácela v některých výrazech. Ráda bych tomu přišla na kloub, protože podle všeho je půst pro tělo velkým pomocníkem. Jednou jsem slyšela o pacientovi s rakovinou, který jen něco pil a tu rakovinu úplně vyhnal hladem z těla. Vím, že to zní zvláštně, ale podle mě vlastně taky nadějně. Knížka je napsána hodně motivačně, jako že být ženou není žádná nevýhoda a musíme brát ohledy na potřeby svého těla. Systém, jak držet půst, je doprovázen grafickým znázorněním, které věřím, že každý uvítá.

Zhruba ve třetí třetině knihy začínají recepty s jídly, které jsou rozděleny na Ketobiotické pokrmy, Pokrm pro hormony a Pokrmy k ukončení půstu. Knížka Půstem k ženskému zdraví je detailně zaměřena na to, co tělu prospívá, rozebírá vše dopodrobna a je z ní tak dobrý průvodce držením půstu.

Knížka Půstem k ženskému zdraví vypadá podle mě zajímavě a bylo by skvělé rady z ní vyzkoušet. Jestli držíte nějaký půst a máte s tím zkušenosti, budu moc ráda, když mi o své zkušenosti napíšete do komentářů.

O knize Půstem k ženskému zdraví

Knížku Půstem k ženskému zdraví napsala doktorka Mindy Peltz, do češtiny přeložila Eva Fuková. Knížka má měkké desky a 336 stran. Vydalo nakladatelství Grada pod značkou Metafora, kterým tímto za výtisk děkuji.

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

    Přidat komentář

    Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

    Přihlášení bylo úspěšné.

    Sdílet na Pinterestu