0
cestování Doporučené Recenze Rodina

Prijeďte do Písku na festival jídla s názvem Všechny chutě světa

Dnes (19. 8. 2023) se v Písku od 10 do 20 hodin koná festival jídla (food festival) s názvem Všechny chutě světa. Jde již o druhý ročník a já vám tady ukážu, proč máte dorazit.

Co na akci Všechny chutě světa najdete

Dnes jsme tam hned po desáté vyrazili ochutnávat dobroty všeho druhu. Mamka si dala chobotničky na špejli, já si dala oblíbené churros s omáčkou z kokosového karamelu a vyzkoušela jsem i něco nového – samosu. Jde o smažené taštičky plněné hovězím a zeleninou. Bylo to moc dobré. Na píseckém Výstavišti toho ale dnes najdete mnohem víc – od stánků s kávou, limonádou, koblížky, hamburgery, křidélky, závitky, nachos, rolovanou zmrzlinou,  belgických hranolků a podobných dobrot až po exotičtější zajímavosti, jako je třeba dračí ovoce, mořské plody nebo různě upravený hmyz.

V prostoru konání festivalu jsou i různé stoly k sezení i stání, abyste si měli kde dobroty vychutnat.

A co děti – mají si kde hrát?

Moc se mi líbila možnost nechat děti zdarma vydovádět na nafukovacím hradě, ale je tu i stánek s malováním na obličej nebo dočasným (i třpytivým) tetováním. Cena za maličké tetování je 50 korun, za třpytivé 80, za střední 100 korun a za velké 150 korun. Koukala jsem, že ve stánku si na své přišli i ti dospělí, kteří stojí o dočasné tetování. Na prodej jsou zde i různé balonky, ale o ty velký zájem zatím, co jsem tak koukala, nebyl.

Můj názor

Doporučuji zajet a vyzkoušet dobroty, které festival nabízí. Moc se mi to líbilo, přiznávám, že to i předčilo mé očekávání!

Také by se vám mohlo líbit...

2 Komentáře

 • Odpovědět
  Stáňa
  19.8.2023 at 17:18

  Já ještě na žádném jídlelním festivalu nebyla. A Písek mám z ruky, i když jinak to vypadá lákavě.

  • Odpovědět
   Barbora Cirklová
   19.8.2023 at 18:33

   Je to tu super. Zrovna jsem narazila i na speciality ze šnečího masa. Mě to neláká, ale pro někoho, kdo chce zkusit něco nového je to zajímavá možnost 🙂

Přidat komentář

Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

Přihlášení bylo úspěšné.

Sdílet na Pinterestu