0
Domácnost Doporučené Recenze

Přenosné ohniště na zahradu

Už pár let máme přenosné ohniště na naší zahradě. Je to skvělé, pokud si nechcete na zahradě udělat ohniště trvalé, nebo zatím nevíte kde, ale chcete už dělat ohně a opékat buřty. V dnešním článku vám ukážu naše ohniště, se kterým jsme velice spokojení, třeba se inspirujete. 🙂

Kouzlo přenosného ohniště

Na zahradě ani trvalé ohniště obvykle nezabere moc místa, ale jsou situace, kdy jsem klidnější s ohništěm přenosným. Například, když máte malé děti. Přenosné ohniště se použije a může se uklidit, kdežto trvalé jaksi… neuklidíte, no.

Přenosné ohniště můžete dávat na různá místa, kam zrovna potřebujete, a to se hodí třeba i když máte novou zahradu a teprve řešíte, co kde bude nebo děláte nějaké terénní úpravy.

Jaké vybrat přenosné ohniště

Vyrábí se celá řada přenosných ohnišť, v různých velikostech i tvarech. Je to teda otázka spíš toho, co se vám líbí, co se vám hodí bezpečně na zahradu a co si myslíte, že nejvíc využijete.

Po stranách si pohlídejte, aby mělo zahradní přenosné ohniště rukojeti pro lepší přenášení. Praktický je také poklop, kterým přiklopíte ohniště po dohoření, a tím se udusí zbytek možného ohně. Ještě doporučuji dát pod ohniště něco, co bude odrážet teplo, aby vám příliš netrpěl trávník nebo podlaha, kde bude ohniště hřát.  Například kameny nebo cihly.

Zkontrolujte si i, z čeho je přenosné ohniště vyrobené. Naše ohniště je z kvalitní oceli a stále velice dobře funguje.

Bezpečnost

Své přenosné ohniště umístěte v dostatečné vzdálenosti od všeho hořlavého, a to včetně zahradních stromků nebo případně lesa. Myslete i na odletující jiskry. Dodržujte pravidla pro bezpečné zacházení s otevřeným ohněm.

Závěrem

Za mě je přenosné ohniště super věc. Tenhle článek nevznikl v žádné spolupráci s výrobcem ohnišť, to jsem zkrátka jen jednou takhle seděla u buřtů a říkala jsem si, že vám o tom musím povědět. Protože otevřený oheň, zabezpečený a v malém měřítku, je příjemný. Koukáte do plamenů, opékáte si buřta nebo topinku (a miluji, když si pak čerstvě opečený plátek chleba namažu taveným sýrem, zkuste to někdy), nahříváte se a povídáte si s ostatními. Vydržíte tak až do noci a můžete pozorovat hvězdy. Nebo si zpíváte.

Zkrátka pobyt u ohně má své kouzlo, a přenosné ohniště nabízí spoustu možností si oheň snadno a rychle dopřát venku a téměř kdekoli. S tímto tipem se s vámi dnes loučím, mějte se krásně a užijte si svůj táborák! 🙂

 

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

    Přidat komentář

    Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

    Přihlášení bylo úspěšné.

    Sdílet na Pinterestu