0
Domácnost Doporučené

Podzimní dekorace

Podzim má své kouzlo. Začíná období pletených svetrů, tlustých ponožek, procházek v barevném listí a pití horkého čaje a čokolády, třikrát hurá! Dnešní článek chci věnovat tipům, jak si můžete přinést příjemný pocit z podzimu domů a jak vyzdobit interiér.

Tip: Při chystání podzimního interiéru myslete na všechny smysly, zrak, čich, chuť, sluch a hmat. Vybírejte příjemné měkké textilie v hřejivých barvách, v případě světélek volte teplou záři, k výzdobě si pusťte pěkný podzimní playlist!

Podzimní paleta barev

Zvolte si podzimní paletu barev pro výzdobu domácnosti. Mezi podzimní barvy patří například sytá a tmavší červená, oranžová, tmavší žlutá, teplé odstíny hnědé. V těchto barvách rozmístěte dekorativní doplňky do interiéru, abyste mu dodali podzimní nádech.

Využijte přírodniny

Nejjednodušší a nejlevnější způsob, jak si domov podzimně vyzdobit, je nasbírat si venku přírodniny, jako jsou šišky, kaštany, dýně, barevné listy či žaludy. Stačí je pěkně naskládat do hezké mísy, na zajímavý talíř, dřevěné prkénko nebo na plátek dřevěné kulatiny.

Vyměňte textilie

Jednoduchý a obvykle poměrně levný způsob, jak snadno a rychle dodat domácnosti podzimní nádech, je vyměnit povlaky na polštářích, které máte na gauči a  ubrus nebo běhoun na stole. Vytáhnout můžete také pěkný pléd (přehoz), svůj oblíbený podzimní svetr a teplé ponožky.

Přizpůsobte vůni

Podzim si žádá příjemnou vůni, doporučuji vyzkoušet vanilku, pomeranč, dřevo, kávu, čokoládu, skořici a podobné hřejivé vůně.

Pusťte se do pečení

Nejen, že sušenky ve skleněné dóze vypadají skvěle, ale vůně při pečení umí projít domácností jako kouzlo. A to nemluvím o tom, jak je příjemné si při deštivém dni nějakou tu pečenou dobrotu vychutnat! Podzimní dny jsou jako stvořené pro pečení nejrůznějších dobrot. Vyzkoušejte například banánovou buchtu, polomáčené máslové sušenky, sušenky co chutnají jako Esíčka, šneky na slano, banánové muffiny nebo cuketový perník!

Svíčky a světélka

Na podzim a v zimě pálím vonné svíčky ostošest. Vybírám příjemné podzimní vůně a užívám si hřejivé světlo, které zapálená svíčka vydává. Zkuste do interiéru přidat i nějakou krásnou lucernu! Vytvořte si příjemnou podzimní atmosféru jednoduše, ale hlídejte oheň, ať se z příjemné atmosféry nestane nepříjemná katastrofa. Do lucerny můžete místo klasické svíčky vyzkoušet svíčku na baterku.

Teplé pití

Krásný hrneček na podzimně vyzdobeném stole je radost. Teplé pití, které milujete je také radost. Nebojte se i malého experimentu, vyzkoušejte nový sypaný čaj nebo novou příchuť kávy!

Knížky

Na stůl si připravte příjemnou odpočinkovou četbu, v mém případě ideálně veselou! Nemyslete si, knížka s hezkou obálkou je dekorace sama o sobě!

Podzim u nás doma

Na podzim uklízím všechny letní šaty a udělám si místo v šatníku. Nemám ráda zbytečně moc polštářů, takže pokud chci obměnit ty, co mám na gauči, stačí mi na nich vyměnit povlak. Neutrácím moc ani za květiny (i když takové slunečnice by mi na podzimním stole udělaly radost), dojdu si natrhat, co kde roste. Nasbírám také kaštany, šišky a další přírodniny a snažím se je naaranžovat tak, aby nám pěkně zdobily domov. Některé věci je skvělé chystat s dětmi a zapojit tak do dekorování svoji rodinu. Přeci jen je o moc lepší, když si společný domov zdobíme spolu!

Miluji čaje a horké čokolády, a na podzim, kdy se ochladí, si je chystám opravdu pečlivě. Zkouším nové sypané čaje, chystám kvetoucí čaje (ty jsou na pohled i chuť úžasné) a na čokoládu si bez výčitek dávám šlehačku a marshmellouny! A protože podzim k tomu vyloženě vybízí, vytáhnu zpod gauče extra teplou deku s beránkem a pod tou se tulíme s manželem u večerního sledování televize.

Dekorovat domov nemusí být nákladná a otravná činnost, může to být zábava a může se provozovat v té míře, kterou sami uznáte za vhodnou. Nemusíte nic, když nebudete chtít. Nebo jen vyměníte ubrus. Nebo ho, jako já, sundáte, protože milujete texturu dřeva. Je to jen na vás, základem je, abyste si vytvořili co nejpříjemnější prostředí u sebe doma, protože když se venku ochladí, máme tendenci se víc doma zdržovat. Mějte co nejkrásnější podzim, přátelé.

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

    Přidat komentář

    Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

    Přihlášení bylo úspěšné.

    Sdílet na Pinterestu