0
Návody Recepty

Pekanový pletenec z listového těsta s čokoládovou náplní + fotonávod

Listové těsto přímo vybízí k mnoha kuchařským počinům. Dnes vám ukáži plněné pekanové pletence, které jsou skvělé k snídani, ke svačině i pro návštěvy. Plnit je můžete třeba čokoládou nebo marmeládou. Nebo je udělejte bez náplně a zakápněte je ještě teplé tekutým medem nebo javorovým sirupem. Posypat je pro větší efekt můžete třeba skvělými pekanovými ořechy!

Pekanový pletenec ( recept )

Pekanové ořechy mají charakteristický tvar a chuť. Oproti vlašským ořechům je mám raději. Pekanové ořechy pochází z jižní části Severní Ameriky z obrovského stromu –  ořechovce pekanového.  Obsahují zdravé tuky, vlákninu, bílkoviny, minerály (například vápník, železo, zinek, draslík…) a vitamíny (A, B, C, E). A až uvidíte následující řádky, uvidíte, že lze dostat do sebe tyto ořechy velmi příjemným způsobem. 😀 Upečte si pekanový pletenec. Recept je přímo zde.

Co potřebujeme na pekanový pletenec:

 • balení listového těsta
 • tabulku čokolády (nebo marmeládu)
 • med nebo javorový sirup
 • trochu hladké mouky na podsypávání těsta na válu
 • 1 vejce (na potření)
 • pekanové ořechy

Jak na to:

Začneme tím, že si dáme předehřát troubu na 180°C.

Vál poprášíme moukou a válečkem rozválíme listové těsto na tenký plát. Ten pak rozkrájíme na obdélníky tak, aby prostřední třetina sloužila pro náplň a krajní dvě třetiny se daly naříznout na šikmé proužky. Ty pak budeme po nakladení náplně skládat jeden přes druhý do pletence.

Pro čokoládové pletence použijte střední obdélníkovou část tři řady po dvou kostičkách čokolády. Naplněné těsto zapleteme do pletence, prsty upevníme pletenec po stranách, aby náplň během pečen nevytékala. Pletence potřeme rozšlehaným vejcem.

Připravené pletence dáme péct do předehřáté trouby na plech vyložený pečícím papírem. Pečeme asi 30 minut, dozlatova.

Hotové vyjmeme z trouby a ještě teplé můžeme zakápnout medem nebo javorovým sirupem a posypat pekanovými ořechy. Hotovo! Vychutnejte si čerstvý pekanový pletenec – dobrou chuť!

Tip: Aby se děti nespálili o překvapivě horkou náplň, rozřízněte pletence napůl a nechte trochu nebo zcela vychladnout před podáváním.

 

Jak uplést pekanový pletenec

Dobrou chuť!

 

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

  Přidat komentář

  Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

  Přihlášení bylo úspěšné.

  Sdílet na Pinterestu