pekárna v brooklynu

Pekárna v Brooklynu (od Julie Caplinové)

5.6.2020 , Rubrika: Recenze
0

Dnes tu mám v pořadí druhý román od Julie Caplinové, tentokrát s názvem Pekárna v Brooklynu.

Já vím, ty recenze mám tak nějak cik cak, a proto se můžete podívat, jak jdou romány v pořadí, jak je autorka a nakladatelství vydali.

  1. Kavárna v Kodani
  2. Pekárna v Brooklynu
  3. Cukrárna v Paříži
  4. Pláž v Chorvatsku

A pro zajímavost rovnou dodám, že z těchto čtyř knih vždy dvě za sebou jdoucí mají jednu či více postav stejných. Kavárna v Kodani a Pekárna v Brooklynu mají některé postavy stejné a pak Cukrárna v Paříži a Pláž v Chorvatsku, v těch se také některé postavy opakují. Je to příjemné některé postavy už znát, zatímco jiné poznáváte. 🙂

O čem kniha Pekárna v Brooklynu je

Hlavní postavou této knihy je Sophie, velká milovnice dobrého jídla a novinářka, která žije v Londýně a udržuje vztah s jistým Jamesem. Již zkraje románu však vztah dramaticky skončí a Sophie ujíždí do Brooklynu, kde shodou okolností dostala příležitost zaskočit za místní novinářku. Ubytovaná je nad malou, ale skvostnou pekárnou, kterou vede milá a pracovitá Bella. Sophie a Bella se brzy skamarádí, Sophie chodí Belle často vypomáhat a v pekárně nachází příjemné prostředí. Seznamuje se s Belly bratrancem Toddem, velkým svůdníkem s malým harémem, kterému ale prozíravá Sophie jen tak na špek naskočí (nicméně podle popisu autorky Todd žádné špeky nemá 😀 ). Stávají se z nich přátelé, mezi kterými to skoro celou knihu jiskří. V práci Sophie poznává také Paula, který o ni projeví zájem nebo Madison, která na ni žárlí a hází Sophii klacky pod nohy. Sophie zvládá práci s přehledem, i přes veškerou snahu Madison, pomáhá Belle v pekárně a s Toddem a Paulem zkoumá krásy New Yorku a Brooklynu. Bolestná zkušenost s Jamesem ji však brání v navázání romantického vztahu. Jak to se Sophií bude dál se dozvíte v knize Pekárna v Brooklynu.

Oficiální popis knihy (Anotace)

Romantický a vtipný příběh o cestě do Brooklynu, lahodných dortících, lásce i přátelství. Vydejte se na výlet do města, které nikdy nespí, a nechte se okouzlit! Sophie doufá, že ji její přítel James už brzy požádá o ruku. Jenomže všechno dopadne jinak a Sophie se rozhodne přijmout stáž v americkém časopise. Odjezd do New Yorku je pro ni spíš útěk než životní příležitost. Naplno se vrhne do práce a nemyslí na nic jiného. A už vůbec ne na lásku. Ubytuje se nad maličkou pekárnou sympatické Belly, která peče ty nejúžasnější dortíky v celém Brooklynu. Spřátelí se a Sophie začne volný čas trávit v její pekárně a pomáhá jí s pečením sladkostí i svatebních dortů. Jenže Bella má bratrance Todda, obletovaného, šarmantního a naprosto neodolatelného. Má jen jednu chybu – odmítá jakýkoliv vážný vztah. Jenže ten nehledá ani Sophie, takže jejich přátelství zdánlivě nestojí nic v cestě… Další romantický příběh od Julie Caplinové, autorky oblíbené Kavárny v Kodani, vás tentokrát vezme na výlet do životem kypícího New Yorku a přesvědčí vás, že z útěku se může vyklubat dobrodružství a že lásku někdy najdeme, až když ji hledat přestaneme.

 

Můj názor

Teď mohu s jistotou říct, že všechny romány, které jsem dosud od Julie Caplinové četla, byly skvělé. Knihy se výborně četly, bavily mě a užila jsem si je. Jsou to přesně takové ty knihy, kde se začtete, prožíváte příběh s hlavní hrdinkou a nemůžete odložit knihu, dokud neskončí dramatická či napínavá pasáž. A té romantiky! A musím říct, že v téhle knize byla i nějaká ta erotika, na rozdíl od Cukrárny v Paříži.

Na začátku jsem se opět “setkala” se Sophií, kterou znám z předchozí knihy, kterou je Kavárna v Kodani. Však na příběh z Kodaně Sophie několikrát naráží a vzpomíná na skořicové šneky i přátele, které v Kodani poznala. Sophie začátkem této knihy vypráví o tom, že její přítel James dělá narážky na to, že si ji vezme. Jezdí k ní jen na pár dní v týdnu, protože zbylé dny prý tráví s nemocnou matkou. Ano, prý. Ukáže se totiž, že ten zmetek má manželku a dítě. Ukáže se to tak, že manželka nic netušící Sophii konfrontuje. A máme tady hned na začátku drama jako hrom. Není divu, že Sophie balí kufry a prchá do Brooklynu, daleko od nevěrníka Jamese, který ji celé dva roky vodil za nos. Mizera jeden.

Se Sophií objevíme malou rozkošnou pekárnu, nad kterou bude Sophie bydlet. V pekárně pracuje schopná a milá Bella, kterou si čtenář snadno oblíbí. A tak začíná kniha Pekárna v Brooklynu. Se Sophií nastoupíme v práci (novinách), kde pracuje i Belly bratranec Todd. Sophie se s Toddem spřátelí navzdory jiskrám, hormonům a všemu co ji k němu táhne. Může z toho být i něco víc? Třeba vztah? I přesto, že má za sebou bolestivou zkušenost s Jamesem? I přesto, že Todd má trauma z manželství vlastních rodičů a nevěří na vážné vztahy? Nebo se na sebe vrhnou ve víru vášně? Noooo???? 😀

Přeci byste nechtěli, abych vás připravila o všechno to vzrůšo a zvraty, které příběh přináší, že ne? Nechám vás se slovy, že si tuhle knihu užijete, abyste si Pekárnu v Brooklynu sami přečetli. 🙂

 

Stejně jako v minulé recenzi i tady zopakuji, že knihu vřele a upřímně doporučuji (stejně jako ostatní romány od Julie Caplinové).

O knize

Knihu Pekárna v Brooklynu napsala Julie Caplinová, přeložila Karolina Medková. O obálku se postarala Kateřina Brabcová a Eva Hradiláková. Vydalo nakladatelství COSMOPOLIS. Kniha má 31 kapitol a dohromady 368 stran.

Za knihu Pekárna v Brooklynu velice děkuji. 🙂

 

Zatím zde nejsou žádné komentáře k tomuto příspěvku.

Vložit komentář

Bára

Jmenuji se (a jestli jste četli název blogu tak pozor, přijde šok) Bára. Jsem narozená ve znamení ryb, což sedí perfektně. Miluji svoji rodinu, miluji umění v mnoha jeho podobách, miluji jídlo a miluji svůj život. Miluji a maluji, jak zpívá Neckář. A mám neutuchající touhu psát. Pokud v sobě najdete touhu číst, doufám, že pro vás bude tenhle blog zdrojem potěšení, zajímavostí a dobrých tipů.

Přihlášení do newsletteru

Připojte se do mého emailového seznamu a nenechte si ujít nejnovější články.

Sdílet na Pinterestu

Sdílej