0
Recenze

Paměti lovce monster – Hříšníci

V pokračování série Pamětí lovců monster se setkáme opět s hlavním hrdinou Chadem, který příběh vypráví. Co nám ale bude vyprávět tentokrát, v díle s názvem Paměti lovce monster – Hříšníci?

Larry Correia a John Ringo přináší další skvělou fantasy záležitost, kterou si zamilujete! Tentokrát mě na začátku knihy zaujala navíc jedna extra část, na kterou chci upozornit. Tou je poznámka překladatele v úvodu knihy, která mě opravdu pobavila. Skoro je škoda, že o tuto část v jiných zemích čtenáři přijdou. Zkráceně tam vysvětluje, proč nepřeložil názvy jednotlivých kapitol. Jde totiž o názvy slavných písniček, které autor chce, abyste si při čtení poslouchali. Je to super nápad, jak to, že názvy překladatel nepřeložil (což schvaluji), tak i to, že autor takhle kreativně pojmenoval názvy kapitol.

Anotace (oficiálně uvedený obsah knihy)

Když se New Orleans vymkne kontrole, je jeden z elitních Lovců monster, Chad Gardenier, přeložen, aby trochu píchnul Hoodoo komandu v jeho boji s temnotou.

V New Orleans se každý úplněk objevuje půl tucet nových vlkodlaků, k tomu stínoví démoni, hoodoo nekromanti nebo po dvou chodící patnáctimetroví krokodýli. A upírů je tam více než na koncertě gotiků…

Prostě Orleans v osmdesátkách dává pojmu „Peklo na Zemi“ úplně nový význam. Chad má sice díky tomu příležitost získat astronomické odměny z Fonasilu, ale má to malý háček – pokud si je chce užít, musí hlavně přežít!

Můj pohled

Začněme poněkud obecným sdělením, že se můžete připravit na opravdu drsná osmdesátá léta, kdy v New Orleans řádí nadpřirozeno ve velkém. Jak se tam Chad dostal? Vyhnal ho tam pud sebezáchovy, když se vyspal s mladou karavanovou elfkou. On si prostě nemůže pomoct. Jestli o Chadovi chcete něco vědět, je to proutník a nestydí se za to. A taky je to inteligentní a všestranně nadaný lovec monster. Aby unikl hněvu dalších karavanových elfů, rozhodne se připojit k pobočce Lovců Monster v New Orleans.

Jenže New Orleans je plné nadpřirozena, které se vymklo kontrole. Je tu rozšířené Hoodoo, ale jakákoli kletba se neznámo proč transformuje do obřích rozměrů. A tak se objevují obří krysy, obří žáby, obří krokodýli a další nečekané potvory. Ale jsou tu opět i známá monstra jako upíři, ghúlové, zombíci či vlkodlaci. Chad se se vším statečně pere za doprovodu Hoodoo komanda (jak se tady říká New Orleanské pobočce společnosti Lovců Monster). Využívá k tomu všechny možné dostupné zbraně (kdo nevozí v kufru auta LAW?), včetně své milované katany pojmenované Mo No Ken (Truchlivý meč). Připravte se, že si opět užijete detailně popsané bojové scény, zajímavou osobnost hlavního hrdiny, všechny možné potvory a monstra, humor a tipy na skvělou muziku. Kniha Paměti lovce monster Hříšníci mi přišla skvělá a zároveň v ní cítím, že chystá čtenáře na další díl. Tím, jak se v Big Easy (jak se prý přezdívá New Orleans) všechno zvrtlo a každý amatér, kdo si zahrává s magií je najednou mocný nekromant, je jasné, že se “něco děje”. Ale co?

Knížku vřele doporučuji, nicméně také doporučuji nejprve si přečíst Paměti lovce monster – Grunge. Pokud se divíte, jak to, že obálku mám celou polepenou izolepou, pak vězte, že moje milovaná dceruška využila tří minut mé nepozornosti a upravila obálku nůžkami. A protože jsem to tak nemohla nechat, pokusila jsem se to napravit alespoň za pomoci izolepy. Děti, no. 🙂

O knize

Knihu s názvem Paměti lovce monster – Hříšníci napsal John Ringo opět pod dohledem Larryho Correii.  Má 303 stran, vydalo ji nakladatelství Fantom Print a obálku zpracoval Petr Willert. Bravurní překlad do českého jazyka obstaral Jakub Mařík.

 

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

    Přidat komentář

    Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

    Přihlášení bylo úspěšné.

    Sdílet na Pinterestu