0
Recenze

Paměti lovce monster – Grunge

Pojďte se se mnou podívat, jak dopadla fantasy kniha s názvem Paměti lovce monster – Grunge.

Kdo se zajímá o knižní sérii Lovců monster, snadno narazí i na Paměti lovce monster. Jako autoři jsou uvedení Larry Correia (autor série Lovců monster) a John Ringo. Paměti vlastně napsal John, ale Larry zde figuruje jako odborný poradce, který upravuje příběh a postavy tak, aby správně seděli do jeho světa Lovců monster.

Nebudu vám lhát, když jsem zjistila, že jde o jiného autora, měla jsem obavy, jestli se mi knihy budou vůbec líbit. Nebude chybět akce, bohatý děj, různé příšery a skvělý humor, který mám na těchto knihách tak ráda?

Anotace (oficiálně uvedený obsah knihy)

Vydejte se zpátky do osmdesátých let, do zlatých časů lovení monster, kdy v Bílém domě seděl Ronald Reagan, Ray a Susan Shacklefordovi patřili k nejlepším lovcům a sushi v Seattlu se ještě dalo jíst. Když byl svobodník Oliver Chadwick Gardenier zabit při bombovém útoku v Bejrútu, někdo, možná svatý Petr, mu dal na výběr – pojď do nebe, kde je to pěkné, ale trochu nudné, nebo se vrať na Zemi.

Šéf pro tebe má úkol, jen musíš najít znamení. Chad si jako správný mariňák vybral další misi. Bohužel, tím znamením má být číslo 57, které je i na každé druhé láhvi s kečupem. Bohudík, součásti mise byla i práce ve společnosti, která se jmenuje Lovci monster. Tam Chada naučili, jak se správně oblékat na jogging (nenápadná zbroj a větší počet zbraní), jak navazovat kontakty v jakuze a proč není dobrý nápad vtipkovat před trolly o kozlech, a pak ho poslali chránit lidi před vším, co se je (nejen) v noci snaží sežrat. A pak už šlo všechno jenom z kopce.

Můj pohled na Paměti lovce Monster Grunge

Děj knihy Paměti lovce monster Grunge se odehrává v osmdesátých letech, takže ještě před dobou znázorněnou v Lovcích monster od Larryho Correii. Příběh vypráví Chad, nenapravitelný sukničkář a zároveň vysoce inteligentní člověk. Nenávidí svoji matku, která ho podle všeho taky moc v lásce nemá a bratra, který ho šikanuje. Během dětství se dostane k jednomu ze svých učitelů, který se stane v podstatě jeho adoptivním otcem a získá tak rodinu, kterou opravdu za rodinu považuje. Jeho neoficiální adoptivní otec je bývalý mariňák a nadšenec do zbraní, a tak se Chad vydá stejným směrem a stane se z něj mariňák, který svoji lásku ke zbraním vesele rozvíjí. Takže ano, tady máme opět zbraně, zbraně a zbraně. John Ringo se v nich očividně umí vyžívat stejně jako Larry. Ale, jak jsem zmínila už v sérii Lovců monster, zbraně do tohoto světa neodmyslitelně patří a svým způsobem jej dělají uvěřitelnějším.

Během jedné mise v Bejrútu Chad nepřežije bombový útok, ale svatý Petr mu nabídne šanci vrátit se zpátky na zem, protože “Šéf má pro tebe další úkol”. Chad souhlasí a vrací se na svět s tím, že musí hledat znamení v podobě čísla 57 (které, jak vtipně podotýká, je na každé láhvi s kečupem). Shodou okolností se dostane se na bohoslužbu, kde “někdo” vypustí na nebohé věřící zombíky. A tak se Chad seznamuje s nadpřirozenem a nechá se zaměstnat u Lovců monster.

V této knize se setkáte se spoustou příšer, se zombíky, upíry, troly, fey, obřími pavouky, kappou nebo sasquatchi. Chad přistupuje k hubení příšer pěkně po svém (a často také s oblíbenou katanou zvanou Mo No Ken – Truchlivý meč), takže akce, souboje a příšery? Splněno. Humor? Splněno. Skvěle napsané? Splněno. Zajímavý a bohatý příběh? Splněno. Kdo zná sérii Lovců monster od Larryho Correii, bude přistupovat k některým postavám, jako ke starým známým. Jestli se vám líbila série Lovců monster, určitě si přečtěte i Paměti lovce monster – Grunge.

O knize Paměti lovce Monster

Knihu Paměti lovce monster – Grunge napsal John Ringo pod dohledem Larryho Correii.  Vydalo ji nakladatelství Fantom Print, má 336 stran, obálku zpracoval Petr Willert a překlad do českého jazyka Jakub Mařík.

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

    Přidat komentář

    Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

    Přihlášení bylo úspěšné.

    Sdílet na Pinterestu