0
Doporučené Ostatní

Očkování proti koronaviru – ano nebo ne?

Dnes se spustil rezervační systém očkování proti koronaviru, který se momentálně týká seniorů nad 80 let.  To mě nakoplo, abych se opětovně zamyslela nad tím, jestli očkování chci či nikoli. Pokud vše půjde dobře, brzy možná dojde k tomu, aby se mohli naočkovat i všichni statní. No brzy… S ohledem na to, jak to tady v Čechách zatím vypadá, tak to zase tak brzy nebude, ale to není předmětem tohoto článku. Takže…

Posledních pár měsíců přemýšlím, zda až bude očkování možné a dostupné, jestli se nechám naočkovat. A jestli nechám naočkovat celou svoji rodinu. Je to vážná věc, důležité rozhodnutí, s jehož následky budeme žít (nebo na ně doplatíme). Jako absolutní laik mám samozřejmě ve všem strašný bordel, informace se na mě chrlí ze všech stran, od těch apokalyptických (naočkují nám čipy!) přes ty drsně ironické (akorát na nás chtějí vydělat) až po ty vědecké (vakcína funguje tak, že…). Je fakt, že i kdyby mě “načipovali”, nezjistil by nikdo nic zvláštního, takže z toho strach mít ani nemůžu. To, že na nás všichni okolo jen vydělávají je smutný fakt, ale nevyvrací to, že půjde o (doufejme) účinné očkování. Takže dál. Mě zajímá ta vědecká část. Jaká ta vakcína vlastně je, jak funguje, z čeho se skládá a jaké má účinky a následky.

Otázku očkování jsem probírala s přáteli i s rodinou a skoro co člověk, to názor. Obecně se všichni řadili na tři tábory – na ty, co se nechají naočkovat, na ty co se naočkovat nenechají a na třetí tábor, na ty, kteří s očkováním počkají.

Mezitím slýchám zvěsti o tom, jak je ta nemoc nepříjemná a nebezpečná a o tom, jak v některých případech má, i u relativně mladých lidí, následky. Já bych si ani netroufla vsadit, jestli po nakažení budu patřit mezi ty, kteří žádné následky nemají a nebo mezi ty, kteří musí na dýchací přístroje. Do dneška mi z dětství, ze záhadného důvodu, zůstává kašel starého tuberáka, který se rád projeví kdykoli, kdy se nachladím. Situace, kdy se v noci vzbudíte a nemůžete dýchat, jsem před pár lety zažila taky. Takže upřímně, ráda bych se té nemoci, stejně jako každé jiné, vyhnula. Nebo si jí prošla bez větších následků. A to chce asi každý.

Obavy z očkování má hodně lidí. Protože očkování nerozumí(me). Co když bude mít následky? Co to bude v té stříkačce za sajrajt?

Můj manžel má hezkou větu, kterou použil, když jsme se o tom bavili. Řekl: ,,nenechat se očkovat by byl výsměch moderní medicíně”. Následně mi poslal moc hezky napsaný článek, který vysvětluje, co vakcína obsahuje (nebo neobsahuje) a jak funguje. Po přečtení článku se mi dost ulevilo a teď už patřím do týmu “nejspíš se nechám naočkovat, hned jak to půjde. Pokud se do té doby na ostatních neprojeví nějaké nemilé vedlejší účinky.

Článek :

mRNA vakcíny (Pfizer a Moderna) jsou z vědeckého pohledu skutečně brilantní. Co ale musíte vědět prvně, je, jak funguje imunitní systém. Jednoduše řečeno, vaše imunitní buňky útočí na cokoliv, co je vašemu tělu cizí. Pokud si všimnou proteinu, viru, bakterie nebo čehokoliv, co nerozpoznají, zahájí útok.

Když bojují třeba právě s virem, chvíli trvá než naberou sílu na efektivní útok. Musí totiž nejdřív zjistit, na kterou část viru je nejlepší útočit, aby mohly zahájit produkci látek, které jsou na to potřeba. To může pár dní trvat. A mezitím se virus množí a šíří tělem… Jakmile už ale mají takový boj jednou za sebou, pamatují si ho. V imunitním systému máte “paměťové buňky”, a když se tělo znovu potká se stejným virem, tyhle buňky řeknou: “hele, tenhle kretén už tu jednou byl!” A díky předchozí zkušenosti může tělo zničit virus ještě dříve, než se začne množit.

A teď zpátky k nové vakcíně: Vědci se podívali na COVID zblízka a všimli si, že má na sobě proteinové výběžky, které by mohly být vhodnými kandidáty pro útok pod vlajkou imunitního systému. Ten protein je mimochodem pro koronavirus velmi důležitý. Díky němu se dostává do vašich buněk. Díky němu je velmi nakažlivý. Ve zkratce – tenhle protein dělá z viru skutečného kreténa.

COVID má vlastní RNA, která v sobě nese kódy pro každou jeho část. Tak si vědci pročetli celou RNA sekvenci a našli tu část, která obsahuje návod na sestavení onoho proteinu. Onoho kretén-proteinu. (Pozn.: DNA je vlastně kuchařka na výrobu věcí v buňce. Buňka si otevře DNA a přepíše ji do RNA. RNA jsou už konkrétní recepty, které buňce řeknou, co má vyrobit. mRNA – doslova “messenger RNA” – jen říká buňce, co vyrábět.)

Takže si vědci půjčili recept na kretén-protein COVIDu a vytvořili jeho mRNA verzi. Skutečně jen návod na to, jak ten protein vyrobit. A tenhle recept je celá slavná vakcína. Vakcína tedy neobsahuje žádnou část skutečného viru. Jen takový IKEA návod k sestavení KRETEN-PRØTEIN. Není proto ani možné se z vakcíny virem nakazit.

Buňky si návod přečtou a řeknou si: “oukej, tohle dokážu složit” a (po pár hodinách s imbusem v ruce) vytvoří na svém povrchu několik proteinových výběžků. Jenže imunitní buňky si toho okamžitě všimnou a pomyslí si: “co… to… kurva… má… znamenat!?” …a spustí útok. A protože protein nikdy neviděly, chvíli trvá, než vytvoří dost látek. Ale potom rozjedou totální blitzkrieg vůči kretén-proteinu. Zvýšená teplota, zimnice, únava svalů… všechny ty “vedlejší účinky” vakcíny jsou ve skutečnosti vaše tělo páchající na kretén-proteinu pořádnou Hirošimu.

Nakonec ho imunitní systém dočista vyhladí. Ale teď – a to je důležité – si už tělo bude pamatovat jak takový kretén-protein vypadá, i to, jak ho zničit. Navíc tělo během chvíle rozloží i mRNA instrukce. Recept se rozpadne a tělo se ho zbaví. Takže mRNA instrukce jsou pryč, kretén-protein je pryč, všechno z vakcíny je taky pryč. Co ale zůstane jsou informace v paměťových buňkách. Ty si na kretén-protein velmi dobře pamatují.

A pak se stane, že se do těla dostane COVID. Tělo ho reálně nikdy předtím nevidělo, ALE vidělo protein, který má na sobě. A tak si imunitní buňky řeknou: “no to si snad děláš prdel, zase tenhle kretén? Vypadni!!” Imunitní systém rychle a efektivně spustí operaci “konečné řešení proteinové otázky” podle šablony, kterou si zapsal posledně, a virus zničí dřív, než se dokáže v těle namnožit a způsobit onemocnění.

Gratuluji! Nyní jste proti COVIDu imunní. Máte funkční návod na to, jak ho ničit okamžitě potom, co se dostane do těla! Ale co kdyby zmutoval tak, že už na sobě nebude mít kretén-protein? No… jelikož virus protein používá na to, aby se dostal do lidských buněk, pokud by se taková mutace přeci jen objevila, bude to znamenat, že zmutovaný virus bude citelně méně nebezpečný.

A proto jsou mRNA vakcíny brilantní!”

—–

zdroj Twitter: @WheatNOil

Uznávám, že teď se nabízí otázka, kdo ten člověk je, co o tom ví a jestli mu někdo jen nezaplatil za uchlácholení těch, co se mají očkovat. To já nevím. Občas se alespoň koukám, jestli se nějaká česká lékařská kapacita nevyjádří k očkování negativně. V Čechách máme řadu kapacit a věřím, že kdyby bylo v očkování něco špatného, tak by se snad někdo ozval. Nějaký rebel 😀 A co vy, do jakého patříte tábora, chcete se nechat očkovat, nechcete se nechat očkovat nebo počkáte?

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

    Přidat komentář

    Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

    Přihlášení bylo úspěšné.

    Sdílet na Pinterestu