LM-Legie

Lovci Monster: Legie

23.9.2019 , Rubrika: Recenze
0

POZOR, TATO RECENZE OPĚT OBSAHUJE DROBNÉ SPOILERY K PŘEDCHOZÍM KNIHÁM LOVCŮ! Proto doporučuji, abyste si nejprve přečetli tři předchozí díly (Lovci Monster s.r.o, Lovci Monster: Vendeta a Lovci Monster: Alfa).

Ačkoli kniha se dá číst i bez znalosti předchozích dílů, pokud si je přečtete, budete vědět lépe o co se jedná, budete lépe znát jednotlivé postavy a dojde vám řada narážek.

Opět jsem vděčná nakladatelství Fantom Print a tímto děkuji za knížku Lovci Monster: Legie. Sérii knih o Lovcích monster, včetně této, napsal Larry Correia. Jak je u něj zvykem, je to skvěle napsaná kniha, příběh je originální, napínavý, vtipný, bohatý a zároveň přehledný. Fantasy svět příšer je tak dobře popsaný, že jen čekáte, kdy na vás vybafne nějaký ten vlkodlak či upír i ve skutečném světě. 🙂

Co byste měli vědět

 • Owen Zastava Pitt patří k Lovcům Monster a spolu s dalšími lovci loví nejrůznější nadpřirozené potvory. Lovci Monster však nejsou jedinou loveckou společností, existuje i řada konkurentů z celého světa.
 • Owen je “Vyvolený”, což ve zkratce znamená, že je předurčen k velkým věcem. A k tomu, aby se střetl s “velkými věcmi”, dalo by se říci. Owenův otec byl kdysi varován “jakousi vyšší silou”, že jeden z jeho synů bude Vyvoleným a ponese obrovské břímě. Na jeho bedrech bude spočívat osud světa a tak podobně. Protože ale otec Owena netušil, který z jeho synů tímto Vyvoleným bude, snažil se pro těžkou budoucnost připravit oba syny (Owena a jeho bratra Moshe). Z Moshe se stal skvělý kytarista, který si užíval života, dokud se nestřetl s kultisty, kteří mu uřezali prsty. Mosh se s tím má problém vyrovnat, protože vláda zamaskovala problém s kultisty a monstry tak, že obvinili Moshe z požívání drog a nedbalosti (prý se Moshovi vymkly z rukou speciální efekty během vystoupení, což mělo za následek smrt či zranění lidí na koncertu) a zničili mu tak kariéru. To je třeba vědět, protože se s Moshem v této knize opět setkáme.
 • Owena zase jeho otec koncem předminulé knihy (Lovci Monster Vendeta) konfrontoval, vysvětlil mu čeho se celou dobu snažil tou svou drsnou výchovou docílit a chtěl, aby si Owen přečetl dopis, který sepsal. Dopis má obsahovat důležité informace především o znamení, které až Owen zahlédne, bude vědět, že přichází něco strašného. Po dočtení dopisu má Owenův otec zemřít. Jenže tomu se Owen pochopitelně snaží vyhnout a dopis si nechce přečíst.
 • Že Harbinger je vlkodlak už víme taky. Koncem minulé knihy bylo zřejmé, že navázal intimní vztah s jistou zástupkyní Kerkonenovou, ze které se stal vlkodlak také. Aby však nebyla lovnou zvěří pro lovce monster, musí získat výjimku z Fonasilu (Fond nadpřirozených sil), zrovna tak, jako Harbinger. Kdosi jménem Stricken zástupkyni od Harbingera odvede neznámo kam, aby pracovala pro vládu a vysloužila si výjimku. Kdo však Stricken je a o co mu ve skutečnosti jde?

O čem jsou Lovci Monster: Legie ?

Po minulém osvěžujícím vyprávění především z pohledu Harbingera tu máme návrat k pohledu na svět Lovců Monster očima Owena Z. Pitta (přátelé mu říkají Zed). Ten je opět s ostatními lovci připraven kosit příšery. Tentokrát ale začíná příběh zcela mírumilovně, totiž na první konferenci Lovců monster s názvem MKPLM, které se lovci rozhodnou říkat zkráceně “empém”. Akce se koná díky neznámému bohatému sponzorovi v hotelu Poslední drak v Las Vegas. Během konference jsou někteří lovci odvoláni do místnosti, kde dostanou “zakázku”, která se neodmítá. Jde o soutěž, kdo zakázku splní, má nárok na řadu dalších lákavých kontraktů od vlády. Lovci se vydávají  lovit. Ukáže se ale, že monstrum, které loví, je jen špičkou ledovce a po návratu do hotelu Poslední drak se rozpoutá peklo. Objevují se monstra z nočních můr jednotlivých lovců, mění se realita, probíhají divoké souboje v prostorách hotelu Poslední drak. Jak si s tím vším lovci poradí, a kdo (nebo co) stojí za zjevením všech těch příšer z nočních můr, se dozvíte v knize Lovci Monster: Legie.

Můj dojem

Lovci Monster mají dost vysoko nasazenou laťku a i tentokrát mě potěšilo, že si ji udrželi. Kniha nabízí vše, co již po předchozích dílech nadšeně očekávám, je tu napětí, akce, příšery všeho druhu a skvělý humor (v této knize se zdrojem zábavy stane především lovecká skupina se zkratkou PT). Tentokrát jsem si knížku vzala sebou na pracovní cestu do Itálie a byla jsem moc ráda, protože díky zdravotním potížím jsem tam měla nečekaně hodně času na čtení. A když už mám čas na čtení, jsem  moc ráda, že jsem mohla sáhnout po dalších Lovcích Monster!

Na obálce tentokrát uvidíte orka Skippyho a nějakou prsatici, kterou má být patrně Julie. Když odtrhnete oči, všimněte si chytře řešeného boku knížky. Ten se mi opravdu moc líbí. Máte tam maličký náhled z přední strany obálky a náboje, jejichž počet označuje kolikátá kniha Lovců monster tahle konkrétní je. Přehledné, nápadité, super!

O knize

Kniha Lovci Monster: Legie má 287 stran (27 kapitol a epilog). Autorem je Larry Correia. O překlad se postaral opět Jakub Mařík a o obálku Petr Willert. Knihu vydalo nakladatelství Fantom Print.

  Zatím zde nejsou žádné komentáře k tomuto příspěvku.

  Vložit komentář

  Bára

  Jmenuji se (a jestli jste četli název blogu tak pozor, přijde šok) Bára. Jsem narozená ve znamení ryb, což sedí perfektně. Miluji svoji rodinu, miluji umění v mnoha jeho podobách, miluji jídlo a miluji svůj život. Miluji a maluji, jak zpívá Neckář. A mám neutuchající touhu psát. Pokud v sobě najdete touhu číst, doufám, že pro vás bude tenhle blog zdrojem potěšení, zajímavostí a dobrých tipů.

  Přihlášení do newsletteru

  Připojte se do mého emailového seznamu a nenechte si ujít nejnovější články.

  Sdílet na Pinterestu

  Sdílej