kouzlo psané rukou

Kouzlo psané rukou

8.6.2020 , Rubrika: Recenze
0

Mám tu pro vás dnes recenzi na zajímavou knihu s názvem Kouzlo psané rukou.

Tato kniha kombinuje příběh s trénováním různých tahů pro psaní. A právě tento zajímavý koncept mě zaujal.

O čem kniha Kouzlo psané rukou je

Příběh vypráví o dívce jménem Mira (což je zkrácená verze od jména Mirabela), která jednoho dne následuje zvláštního motýla (můru) jménem Saturnie do parku, kde stojí zvláštní paní. Diamanová paní. Ta Miře podá pergamen se slovy, že se blíží král Stejnosti, který ničí vše odlišné a tak se začne paní vytrácet. Jediný způsob, jak by se mohla vrátit na svět je ten, že Mira opíše kouzlo z pergamenu znovu stejným způsobem a využije k tomu svou ruku i své srdce. Paní v tu chvíli zmizí a zůstane po ní jen černý kámen. K Miře (doufám, že to skloňuji správně) se připojí kamarád Takeo. Chtějí spolu vstoupit do školy, na místo toho však vstoupí do zvláštní zahrady, kde je zakletá voda a kde potkají papírovou vílu. Pomocí tahů s černým kamenem pomohou vodě, papírové víle i nymfám, které se starají o osud světa. Pokračují v cestě dál, potkávají další bytosti a pomáhají jim za pomoci tahů s černým kamenem. Pátrají po někom, kdo by jim pomohl opsat slova z pergamenu, která ale nejsou napsaná jen tak obyčejně, ale za pomoci uměleckého písma, čili kaligrafie. Cesta děti vede od terakotové věže se skřítky vírníky, přes oběd s vílou, strážcem nebeských not a čarodějkou, Věštírnu a dokonce se dostanou do sídla krále Stejnosti, který jim vyjeví svůj záměr. Děti se se štěstím dostanou pryč od krále, na místo, kde Miru učí kaligrafii paní Koén a pak se dostanou k dědovi Konstantinovi, Největšímu čarodějovi. Vypukne veliká bitva, během které se Mira setká dokonce s jednorožcem.  Mira opíše kouzlo z pergamenu a…

Oficiální popis knihy (Anotace)

Vstupte do našeho pohádkového příběhu, v němž se kouzla a čáry i souboj dobra a zla odehrávají na pozadí kaligrafie.

Pohádka vypráví o neobyčejné cestě za tajemstvím záhadného písma na čarovném pergamenu. Děti se učí psát zcela spontánně (spolu s hlavní hrdinkou Mirou) od kouzelných bytostí. Písemné předlohy jsou součástí ilustrací a prohlubují manuální zručnost, schopnost soustředění a smysl pro detail. Na předsádce čtenáři najdou návod k tahům pro každou kapitolu a také rady, jak dosáhnout hezkého výsledku.

Tak si každý sám dotvoří tuto jedinečnou knihu, do které se opravdu může čmárat a psát. Příběh je napsaný krásným jazykem a výjimečným způsobem propojuje dětem důvěrně známou současnost s mystickým světem. Ozřejmuje nejen smysl ručního psaní, ale i úcty k přírodě a k dědictví minulosti. 

Můj názor

Kniha je jednoznačně jiná. Originální. Příběh je zajímavý a nabízí skrytá poselství a ponaučení. Celou knihu se navíc budete spolu s Mirabelou (Mirou) učit různé tahy. Tyto tahy pomohou protrénovat ruku. Vhodné jsou tyto cviky nejen pro děti, ale i pro dospělé. Hned po otevření knihy najdete mapu, která sice ukazuje místa z příběhu knihy Kouzlo psané rukou, ale hned mi připomněla mapu z Pána prstenů.

Knihu doplňují převážně tmavé inkoustové ilustrace, které by mohly na malé děti působit trochu strašidelně, stejně jako tmavé přechodové podbarvení několika stran. Občas tu najdete i barevné ilustrace, ale ten znepokojivý zvláštní pocit z ilustrací malovaných inkoustem nepřebijí. Musím uznat, že kniha má jistou originální atmosféru.

Do knihy sice můžete psát, ale mnoho volného místa na své psaní tady nenajdete. Proto doporučuji mít bokem ještě čisté papíry.

Praktické jsou i návody na psaní, které najdete na začátku knihy.

Kniha je originální a zajímavá. Dle mého názoru je vhodná pro starší děti a dospělé, kteří mají rádi dětskou literaturu a kaligrafii.

O knize

Knihu Kouzlo psané rukou napsala Nikola Klanicová, ilustrovala Yukiko Taima. Vydalo nakladatelství Grada. Kniha má 8 kapitol a dohromady 136 stran.

Za knihu Kouzlo psané rukou velice děkuji. 🙂

    • Alena
    • 8.6.2020
    Odpovědět

    Musí to být velmi zajímavá a poučná kniha, líbila se mi i anotace.

Vložit komentář

Bára

Jmenuji se (a jestli jste četli název blogu tak pozor, přijde šok) Bára. Jsem narozená ve znamení ryb, což sedí perfektně. Miluji svoji rodinu, miluji umění v mnoha jeho podobách, miluji jídlo a miluji svůj život. Miluji a maluji, jak zpívá Neckář. A mám neutuchající touhu psát. Pokud v sobě najdete touhu číst, doufám, že pro vás bude tenhle blog zdrojem potěšení, zajímavostí a dobrých tipů.

Přihlášení do newsletteru

Připojte se do mého emailového seznamu a nenechte si ujít nejnovější články.

Sdílet na Pinterestu

Sdílej