0
cestování Doporučené Návody

Jak nastavit parkovací hodiny do auta

Ahoj! Dnes si ukážeme, jak správně nastavit parkovací hodiny. Je jedno, jestli máte ty plastové nebo papírové hodiny do auta, v každém případě byste měli vědět, jak je správně nastavit. Tak, jdeme na to!

Jak ŠPATNĚ nastavit parkovací hodiny do auta

Nedávno jsem narazila na internetu na tipy, jak nastavit hodiny do auta. V jistém článku radili zaokrouhlovat čas na půl hodinu nahoru. Tedy, že prý když dorazíte na parkoviště třeba v 11:12, je třeba nastavit na hodinách dobu na 11:30. Parkování se vám začne v takovém případě počítat prý od 11:30. Když přijedete v 11:33, budete si nastavovat hodiny na 12 a doba parkování se počítá od 12:00.

To je ale špatně!

Někdo prý nastavuje hodiny na dobu, kdy plánuje odjezd, ale to je také špatně a koledujete si o pokutu, takže na to pozor.

Jak SPRÁVNĚ nastavit parkovací hodiny do auta

Abych se ujistila, že vám tady necpu do hlavy (a do auta) nesmysly, ujistila jsem se o správnosti tohoto tvrzení u městské policie. Co já bych pro vás neudělala! 😀 Správně se tedy parkování v místě, kde máte využít parkovací hodiny nastavují podle zákona takto:

„Dopravní značka IP13b – parkoviště s parkovacím kotoučem. Značka označuje parkoviště, na kterém řidič musí při začátku stání umístit kotouč viditelně ve vozidle a nastavit na něm dobu začátku stání, kterou nesmí až do odjezdu měnit.“

Způsob použití parkovacího kotouče upravuje příloha č. 5 vyhl. č. 294/2015 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích; zaokrouhlování či jiné úpravy doby začátku stání, vyhláška neumožnuje.

Jinak řečeno, budete se snažit šipkou co nejpřesněji naznačit dobu, kdy jste auto zaparkovali (začátek stání) a do odjezdu nesmíte dobu měnit. Pokud ještě nemáte parkovací hodiny, mám zkušenost, že stačí na papír napsat dobu začátku parkování a dát papír v autě viditelně za přední sklo. Dělá to tak kolega, a pokutu kvůli tomu ještě nedostal.

Kde koupit parkovací hodiny do auta

Parkovací hodiny do auta se dají koupit v různých místech, zkuste místní prodejnu s autodíly a auto doplňky, v papírnictví, na internetu nebo na benzínce.

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

    Přidat komentář

    Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

    Přihlášení bylo úspěšné.

    Sdílet na Pinterestu