0
Doporučené Recenze Vzhled

Havlíkova Apotéka – Moje milovaná přírodní kosmetika (recenze)

V dnešní recenzi se zaměříme na zamilované produkty přírodní kosmetiky značky Havlíková Apotéka. Prozkoumáme rozkošnou sadu Pro mou milovanou, tří minutovou masku Královská snídaně pro pleť, a dokonce i psí šampon s krásným názvem Moje milované.

Produkty od Havlíkovy Apotéky znám dobře, už dlouho si je kupuji, stejně jako má mamka, která nedá dopustit na výše zmíněnou tří minutovou masku Královská snídaně pro pleť. To je podle ní zkrátka must have (oblíbený anglický výraz pro musíš mít).

Já ji používám také, a k tomu pleťový krém Krásná paní, noční krém Krásná zahradnice a na suchou kůži na loktech, kolenou a také na noc do výstřihu používám mast Havlíkův přírodní zázrak. Ten nově vyšel jako krém, a já se moc těším, až ho v této podobě také vyzkouším.

V dnešní recenzi se podíváme na zmíněnou Královskou snídani pro pleť, ale také na všechny ty zamilované produkty ze sady Pro mou milovanou a psí šampon Moje milované. Jdeme na to.

Vzhled značky, webové stránky, obalový design a balíček

Vzhled webu, produktů, logo a celkový grafický design Havlíkovy Apotéky se mi už dlouhodobě moc líbí. Mísí se v něm jednoduchost a elegance, krásně kombinuje různá písma, jako je například nápis APOTEKA v logu, který připomíná text psaný psacím strojem, nebo ručně psané nápisy, jako je například Milovaná žena na krabičce i nálepce pleťového krému. Nápad použít ručně psané písmo je vynikající, protože dodá produktům osobní pocit. Jako by někdo produkt popsal s láskou speciálně pro vás. ♥

Jednou jsem k nákupu dostala kartičku právě s takovým nápisem. Dodnes ji mám schovanou, protože na mě zapůsobila moc mile a laskavě, a trochu lásky občas potřebujeme všichni.

Havlíkova Apotéka má krásné webové stránky, nádherně sladěné prodejny a jednoduché, přesto však líbivé obaly produktů. Již zmíněné webové stránky jsou perfektní. Pominu-li propracovaný design, který jsem už zmiňovala, na stránce nechybí kvalitní fotky produktu, pečlivě sepsaný obsah použitých ingrediencí ani způsob použití.

Krabička mi dorazila krásně zabalená a převázaná krémovou stuhou s potiskem. Je třeba uznat, že Havlíkova Apotéka dbá na krásné a zajímavé zabalení produktů, které obsahuje také vlastní noviny s informacemi o produktech značky a jejich použití, maličkou obálku s afirmací (a vlisovanými semínky lučního kvítí) a vzorky (v mém případě vzorky nočního očního krému Krásná zahradnice, které se mi skvěle hodí na prázdninové cestování).

Sada Pro mou milovanou

Sada Pro mou milovanou se skrývá v ekologicky zajímavém balení, které tvoří papírová taštička se zipem. Pokud vám, jako mě, nevadí časem možnost lehce pomuchlaného vzhledu, pak je to překvapivě odolná a praktická taštička, kterou si snadno oblíbíte.

Taštička obsahuje produkty, které jsem si okamžitě zamilovala. Příjemný tělový olej Růže Damašská, olejové levandulové mýdlo a úžasně voňavý pleťový krém Milovaná žena. A teď trochu podrobněji.

Olejové mýdlo s levandulí

Krásné mýdlo s vyraženým logem jemně voní po levanduli, která je od pohledu do mýdla i zapracovaná. Z původního papírového balení jsem mýdlo okamžitě osvobodila a začala ho používat. Olejové levandulové mýdlo obsahuje macerát z levandule, kokosový olej a ricinový olej. Díky svému složení (jehož podrobné znění najdete na stránce produktu) vyživuje a regeneruje pokožku a pomáhá při léčbě aknózní či ekzematické pokožky.

Pleťový krém Milovaná žena

Myslím, že jsem právě objevila svůj nový oblíbený pleťový krém! Krém Milovaná žena voní skutečně nádherně. Obsahuje výtažky z levandule, bambucké máslo, rakytníkový extrakt, mandlový olej, makový olej, rozmarýnový extrakt a další látky.

Pleťový krém Milovaná žena jsem si okamžitě zamilovala!

Podrobně si ingredience a jejich účinnost můžete přečíst přímo na stránce produktu, kde je vše krásně a přehledně vysvětleno, včetně způsobu, jak jej používat. Co se týká mé zkušenosti, krém má nádhernou strukturu, krásně se natírá a rychle vstřebává. Mám z něj skvělý pocit. ♥

Olej Růže Damašská

Loni jsem šla kolem omamně vonícího keře růží. Podle vyhledávání šlo o růži Damašskou. Od té doby zpozorním, když zavadím o produkty, které voní jako ona. Je to nádherná vůně. Tento olej z růže Damašské voní velice jemně a pomáhá regenerovat pleť a pečovat o ni. Jelikož si jednou za čas ráda dopřeji extra péči, využívám olej Růže Damašská pro jemné masírování kůže, především na obličeji, krku a v dekoltu. Lahvička obsahuje praktické kapátko, kterým si nakapete přesně takové množství oleje, jaké zrovna potřebujete.

Královská snídaně pro pleť

Já jsem vlastně strašně líná. Miluji kosmetiku, ale vždy mě odrazuje, jak dlouho (alespoň v mé hlavě) bude trvat si nějaký krém namazat, vmasírovat, a tak dále. Ve skutečnosti by to byl i fofr, ale v mé hlavě je to vždycky nějak na dlouho. Ale když vám na obalu výrobce řekne tři minuty, tak to už uznáte, i jako notorický lenoch, že to je jen chvilka.

Královskou snídani pro pleť si dávám ráno po opláchnutí a osušení obličeje. Zatímco maska je na obličeji, vyčistím si zuby a učešu vlasy. Než jsem hotová, jsou tři minuty pryč, a já si masku mohu smýt a rovnou si namazat pleťový krém, který se vstřebá, než se obleču a udělám pár dalších ranních povinností.

I když je krátká doba, po kterou je třeba masku mít na obličeji, velké plus, není jediné. Samotná maska je příjemná, jemně a hezky voní, a má viditelné účinky, alespoň podle mojí mamky a mé maličkosti. Příjemně zjemní a hydratuje pleť, moje mamka sleduje i vypnutí pleti a její oživení. Je samozřejmě ideální masku používat denně, každé ráno, a podpořit ji následně pleťovým denním krémem.

Zkrátka, kdo maže, ten jede.

Moje milované

Naše fenka Happy miluje vodu. Ani ne tak tu ve sprše, jako stojatou vodu u cest a u břehů línějších úseků řeky. Když pak z vody vyleze, strašně smrdí a vypadá jako polomáčená sušenka. V takových případech musí do sprchy, protože na noc zůstává doma a spí nám na gauči, a to by zkrátka bez řádné očisty nešlo. Psí šampon Moje milované příjemně voní, díky pumpičce se snadno dávkuje a Happy po něm měla krásnou čistou srst bez alergické reakce.

Upozornění

Píšu to u článků s přírodní kosmetikou snad vždycky, ale stejně to zopakuji. Když s danou kosmetikou a jejím složením nemáte zkušenosti, zkoušejte ji opatrně a po velmi malých troškách, na místech, která nejsou hned vidět. Pokud se ujistíte, že nemáte žádnou reakci, můžete ji používat v množství, které doporučuje výrobce.

Závěrem

Mám velikou radost, že se můj kosmetický arsenal rozrostl o tyto krásné a voňavé produkty. Zvlášť jsem si zamilovala pleťový krém Milovaná žena, který opravdu kouzelně voní a je mi velice příjemný. Rozhodně doporučuji vyzkoušet! ♥

Všechny zmíněné produkty koupíte na stránkách havlikovaapoteka.cz.

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

    Přidat komentář

    Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

    Přihlášení bylo úspěšné.

    Sdílet na Pinterestu