0
Doporučené Recenze

Flexity a jejich e-shop se vším pro jógu, meditaci a relaxaci

Pokud máte rádi jógu, cvičení, meditace, ajurvédu a obecně rádi pečujete o své tělo i duši, e-shop flexitylife.cz by neměl ujít vaší pozornosti.

V dnešní recenzi navštívíme e-shop flexitylife.cz a podíváme se na jejich rozmanitou nabídku, která mě zaujala. Popravdě natolik, že už mám na seznamu minimálně tři další věci, které si tam pořídím. Teď mám doma specialitku – špičatou podložku pod nohy a voňavý náhrdelník ze santalového dřeva. Pojďte se podívat.

Bodhi špičatá akupresurní podložka Vital

Kamarádka, co se mnou chodí na jógu, by vám potvrdila, že špičatou podložku pod nohy jsem chtěla už strašně dlouho. U nás na józe mají dřevěnou, která jako nová stojí asi dva a půl tisíce, což bylo pro mě trochu moc. Bodhi akupresurní masážní podložka na nohy VITAL se ale dá koupit už od 444 korun, a nabízí se ve dvou barevných variantách. Je špičatější než ta dřevěná, ale to bude asi tím, že tu dřevěnou tam obšlápne každý zájemce o lekci jógy, kdežto tato mi dorazila zbrusu nová a tím pádem celkem dost špičatá. Když jsem si potěžkala balíček, přišlo mi, že se snad někdo spletl a podložku nepřibalil. Tak byla lehoučká. To je rozhodně super, protože teď ji mohu snadno vozit i s sebou na cesty.

A chcete vědět, proč jsem ji vlastně tolik chtěla? Špičatá podložka pod nohy je mi moc příjemná. Když na ní chvilku vydržíte, máte pocit, že se vám úplně rozproudí krev a ucítíte, jak se vám tělem valí teplo. Pro začátek doporučuji použít tenké ponožky (nějaké na odpis, protože si je na podložce můžete poškodit) a v nich zkusit postát na podložce. I tenká vrstva látky na ponožkách o dost zmírní pichlavost hrotů, které mají tvar mini jehlanů.

I čištění je bezproblémové, potah je na suchý zip a dá se sundat. K čištění prodejce doporučuje vyprat ručně, použít teplou vodu s trochou jemného mycího prostředku a nechat volně uschnout.

Já si dala Bodhi akupresurní masážní podložku na nohy VITAL do koupelny a stojím na ní chvilku každý den. Nevydržím to nijak dlouho, myslím, že to je věc tréninku, ale stačí postát jen tak, jak je vám to příjemné, případně to pak zase zkusit znovu. Stáním na hrotech stimulujete body, které následně ovlivňují prakticky celé tělo. Když si do vyhledávače zadáte akupresurní body na chodidle, můžete se podívat, které místo na chodidle ovlivňuje který orgán.

Bodhi Mala dlouhý náramek s vůní santalového dřeva se symbolem OM

Santalové dřevo se získává především ze stromu santalovníku bílého. Jde o oblíbené výrazně vonící dřevo, které se využívá v řezbářství na nejrůznější nábytek a doplňky, ale používá se i v kosmetice a léčitelství. Říká se také, že má magické schopnosti, a proto se využívá i pro vykuřovadla pro očistné rituály.

Bodhi Mala dlouhý náramek se dá nosit na ruce, kdy se dá třikrát až čtyřikrát omotat kolem zápěstí, nebo jej můžete nosit kolem krku jako náhrdelník. Má na sobě ozdoby v podobě symbolu OM a dvou slonů. Sloni jsou symbolem štěstí a moudrosti a symbol OM je vnímán jako posvátná slabika a duchovní symbol, který najdete v hinduismu, buddhismu a některých dalších náboženstvích. V józe se můžete setkat s mantrou ÓM, kdy celá skupina dlouze souzní v této slabice. Je to zajímavé cvičení, které zvukem propojuje všechny přítomné a pomáhá i s trénováním dechu.

Kuličky jsou menší, průměr mají okolo 6 mm. Podle e-shopu tento náramek pomáhá zbavit se stresu a nervozity, nastoluje vnitřní klid, rozhání špatné myšlenky a dokonce brání proti zánětům, plísním a parazitům. Věřím, že výrazná vůně způsobená vonnými silicemi (olejem) ve dřevě může skutečně některým parazitům vadit. Asi jako tea tree olej. K dlouhému náramku Bodhi Mala mi přišel také krásný sáček, kam mohu náramek po sundání ukládat. Sáček zdobí další symbol pro štěstí – čtyřlístek.

Vysvětlila jsem vám, proč jsem tak moc chtěla špičatou podložku pod nohy (a ze které jsem teď nadšená a používám ji skutečně denně), a tak vám prozradím, i proč jsem chtěla tento kouzelný dlouhý náramek (nebo také náhrdelník) ze santalového dřeva. Je to prosté – já totiž miluji dřevo. Mám obecně ráda přírodní materiály, ale dřevo má v sobě něco extra. Nejen santalové dřevo, které oplývá mysticismem a magickými schopnostmi, ale každé dřevo. Když cítím vůni dřeva po dešti v lese, nebo když se řeže dřevo, působí na mě vůně dřeva zvlášť uklidňujícím způsobem. Mít dřevo v ruce je zrovna tak příjemné. A držet v roce kuličky ze santalového dřeva mě velice uklidňuje. Proto si občas náramek žmoulám v roce, jako by to snad byl růženec. Vůně je překvapivě výrazná, ale zároveň zajímavá a okouzlující. Mít na sobě tak krásný dřevěný šperk mi přináší veliké potěšení. Nosím ho, když jdu cvičit jógu, ale občas i jen tak, když se procházím doma po zahradě nebo jdu na procházku se psem. Proto jsem tak ráda, že ho mám.

Přináší mi potěšení a pocit klidu všude, kde jej nosím.

Flexitylife.cz

E-shop flexitylife.cz je krásně přehledný a je výborně zásobený. Najdete tam tolik skvělých věcí! Mně se strašně líbí Bodhi Yoga Bolster Basic v lilkové barvě, plněný špaldou. Také Liforme Yoga Mat podložky, které, jak jsem si všimla, používá má cvičitelka jógy (a proto jí to nikdy neklouže, ha!) a moc se mi líbí i zpívající tibetské mísy, gongy a hudební nástroj zvaný tongue drum (v překladu by se to dalo nazvat asi jako jazykový buben). Zkrátka, vyberete si snadno, tak se určitě podívejte, stojí to za to. 🙂

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

    Přidat komentář

    Odebírejte newsletter a dostanete upozornění na každý nový článek 

    Přihlášení bylo úspěšné.

    Sdílet na Pinterestu