0
čokopoleva
Doporučené Recepty

Čokoládová poleva

Zajímá vás, jak udělat úplně super jednoduchou čokoládovou polevu? Tak já vám to ukážu!

Je to super snadné a potřebujete vlastně jen dvě ingredience, pokud nechcete čokoládovou dále dochucovat podle svého (ale pokud chcete, směle do toho!). Hlavní je vybrat kvalitní a chuťově dobré ingredience a mít trpělivost. Hotovou polevu můžete použít třeba na přelití hotové bábovky či například bebe buchty. Jdeme na to.

Co potřebujeme

  • 200 g kvalitní čokolády na vaření (já vybrala mléčnou čokoládu na vaření z Lidlu, ale můžete zkusit i jinou, jen se snažte hledat čokoládu s vyšším procentem kakaa)
  • 100 g másla

Jak na to

Vezmeme si mlékovar nebo dva hrnce, chcete totiž čokoládu rozpustit ve vodní lázni. Čokoládu si nalámeme na malé kousky a necháme ve vodní lázni rozpustit na mírný stupeň.

K rozpuštěné čokoládě přidáme na kousky nakrájené máslo a pozvolna mícháme metličkou až se vše rozpustí a smíchá v krásně hladkou čokoládovou polevu.

Máme hotovo a můžeme polevou přelít oblíbenou buchtu. Dobrou chuť!

P.S. nebojte se experimentovat s čokoládami, jistě najdete takovou, s jakou bude vaše poleva ta nejlepší!

 

Vyzkoušeli jste recept nebo hledáte další tipy na recepty?

Jestli jste vyzkoušeli jste recept? Chutnal Vám? Podělte se s ostatními o svou zkušenost a napište pod receptem do komentářů. Nebo máte nápady na vylepšení? Budu moc ráda za zpětnou vazbu. ♥

Navštivte rubriku recepty a najděte si další recept! Zkuste například oblíbené recepty na tomto blogu –  Banánový koláč nebo Bebe buchtu!

Také by se vám mohlo líbit...

Žádné komentáře

    Přidat komentář

    Sdílet na Pinterestu